Wynajem i dzierżawa kserokopiarki mogą wydawać się bardzo podobnymi usługami, ale istnieją kluczowe różnice, które warto znać, zanim zdecydujesz się na którąś z nich. Taka oferta kierowana jest szczególnie do biur i przedsiębiorców, którzy potrzebują dobrej jakości sprzętu, ale nie chcą inwestować w zakup dedykowanego urządzenia. Sprawdź, czym różni się dzierżawa kserokopiarki od wynajmu.

Wynajem a dzierżawa kserokopiarki – różnice

Wynajem kserokopiarek zazwyczaj nie wiąże się z żadnymi długotrwałymi zobowiązaniami. Długość trwania określa umowa. W przypadku wynajmu użytkownik płaci za czas, w którym korzysta z urządzenia. Dostawca odpowiada za utrzymanie i serwis kserokopiarki. Jeśli użytkownik zdecyduje, że nie potrzebuje już urządzenia, może zakończyć umowę lub wykupić kserokopiarkę za okazyjną cenę, gdy wybrany model się sprawdził. Wynajem kserokopiarek jest zwykle dobrym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują sprzętu, a jego eksploatacja jest uzależniona od wykonywanych zleceń. Możesz wybrać pakiet, który najlepiej odpowiada potrzebom przedsiębiorstwa.

Dzierżawa kserokopiarki – korzyści

Dzierżawa kserokopiarki to długoterminowa umowa, która może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Zwykle wiąże się z długoterminowymi zobowiązaniami, co stanowi spore ułatwienie dla przedsiębiorcy. Odpowiednio dobrane urządzenie spełnia potrzeby firmy. Przy dzierżawie, płacisz stałą miesięczną opłatę za korzystanie z kserokopiarki przez określony czas. Po jej zakończeniu można zmienić urządzenie na inne lub je wykupić. Kontrakt dzierżawy obejmuje również serwis i utrzymanie urządzenia, dzięki czemu masz pełen komfort korzystania z urządzenia. Dzierżawa jest korzystna dla firm, które potrzebują stałego dostępu do kserokopiarki i chcą uniknąć dużych kosztów związanych z zakupem nowego urządzenia.

Zarówno dzierżawa jak i wynajem to wygodne rozwiązania, które pozwalają na sprawne zarządzanie zasobami firmy. Bedą doskonałym wyborem dla biur, które regularnie korzystają z kserokopiarki i nie chcą ponosić dużych kosztów związanych z jej zakupem, a także serwisowaniem. Dodatkowo każdy, kto decyduje się na skorzystanie z usługi może liczyć na wsparcie techniczne, a w razie awarii urządzenie zastępcze. Sprawdź szczegóły, skontaktuj się z nami i zdecyduj czy lepsza będzie dzierżawa, a wynajem kserokopiarki mnie opłacalny, czy odwrotnie.