Żadna działająca współcześnie firma, która jest nastawiona na sukces, nie może istnieć bez rozbudowanej infrastruktury informatycznej. Jednak prace związane z zapewnieniem sprzętu i infrastruktury sieciowej można zlecić zarówno na zewnątrz, jak i zatrudnić dedykowanego specjalistę IT do pracy na etat. Podpowiadamy, którą formę warto wybrać.

Outsourcing IT

Outsourcing IT oznacza zlecenie świadczenia usług informatycznych niezbędnych do funkcjonowania organizacji na zewnątrz. Taka obsługa informatyczna stanowi coraz chętniej wybierany wariant, ponieważ pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych kosztów. Decydując się na outsourcing IT, możesz zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, które pochłania zatrudnianie pracowników, szkolenie ich i utrzymywanie dokumentacji kadrowo-płacowej. Poza tym w mniejszych firmach utrzymywanie informatyka na cały etat jest zwyczajnie niepotrzebne, ponieważ jego praca ma charakter interwencyjny. Ponadto zlecając usługi informatyczne poza swoją firmę, płacisz tylko za efekt – oznacza to, że nie musisz martwić się o kompetencje pracowników, których zatrudnia Twoja działalność gospodarcza. Zlecenie obsługi IT na zewnątrz to korzystanie z wiedzy i doświadczenia ekspertów i sprawdzona forma oszczędzanie w jednym!

Pracownik stacjonarny

Im większa firma, tym więcej potencjalnych usterek systemowych i sprzętowych, dlatego niektóre firmy decydują się na to, by ich kadrę zasilił pracownik stacjonarny, zajmujący się obsługą IT. Jednak należy mieć na uwadze, że taka osoba musi być samodzielna i niezwykle kompetentna, a to znacznie podwyższa jej wynagrodzenie. Dlatego na zatrudnienie pracownika i stworzenie całego działu IT, decydują się zwykle tylko duże koncerny.

Jeśli prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie usług IT na zewnątrz organizacji. Cyfryzacja firm oferuje obsługę informatyczną, która obejmuje nie tylko uruchomienie i skonfigurowanie systemu, ale i niezbędne naprawy sprzętu oraz wsparcie w procesie wyposażenia miejsca pracy w urządzenia elektroniczne. Wybierając outsourcing IT, postaw na kompleksowego podwykonawcę, którego wyróżniają konkurencyjne ceny, czas reakcji na zgłoszenie i wiele usług.