Sprzedając produkty lub usługi osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej, jesteś zobowiązany dokumentować każdą transakcję, wykorzystując do tego kasę rejestrującą. Nic więc dziwnego, że stanowi ona niezbędne wyposażenie w każdym sklepie, salonie kosmetycznym lub warsztacie samochodowym. Sprawdź, jak działa kasa rejestrująca i czym różni się od kasy fiskalnej online.

Kasa rejestrująca

Kasa rejestrująca posiada zaprogramowaną bazę towarów, która zawiera ceny produktów, stawki podatków i odpowiednie kody cyfrowe. Takie urządzenie działa niezależnie, rejestrując każdą sprzedaż. W hipermarketach lub sieciówkach wykorzystuje się natomiast drukarki fiskalne, które łącząc się z PC, umożliwiają kontrolę stanów magazynowych i wydruk zróżnicowanych raportów. Choć ten typ urządzeń jest droższy, to bez problemu możesz zdecydować się na wynajem drukarek. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób rozpoczynających swoją działalność, których przeraża myśl o zakupie wszystkich niezbędnych urządzeń takich jak kserokopiarki, komputery, czy kasy fiskalne.

Kasa rejestrująca vs. kasy fiskalne online

Zgodnie z obowiązującą ustawą, która z roku na rok obejmuje kolejne branże, coraz więcej przedsiębiorców zmuszonych jest wyposażyć się w kasy fiskalne online. Choć z wyglądu nie różnią się one od swoich poprzedniczek i tak jak tradycyjna kasa fiskalna drukuje paragon, tak i one rejestrują w ten sposób sprzedaż. To różnica polega na tym, że urządzenie rejestrujące online wymaga stałego dostępu do sieci, ponieważ na bieżąco przesyła informacje o wszystkich transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Tak jak w przypadku zwykłych kas fiskalnych, tak i tutaj możesz zdecydować się na wynajem urządzenia. Skontaktuj się z nami, przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty, w której zawiera się również dzierżawa drukarek wiodących producentów, a także sprzedaż urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie współczesną sprzedaż, takich jak terminale płatnicze.