Współczesne kserokopiarki to nie tylko urządzenia drukujące o imponujących kształtach. Choć w ich wyglądzie zewnętrznym dokonywane są jedynie subtelne modyfikacje, to cała magia dzieje się w podzespołach, które zachwycają swoją innowacyjnością. Poznaj najpopularniejsze inteligentne funkcje, które producenci zdecydowali się umieścić w swoich kserokopiarkach.

Skanowanie do PDF i nie tylko!

Oprócz drukowania nowoczesna kserokopiarka umożliwia również skanowanie, kopiowanie, a także archiwizację dokumentów. Skanując plik tekstowy, możesz go zapisać w dowolnym formacie, jako obraz, pdf, ale również jako edytowalny plik tekstowy. Jak to możliwe? Innowacyjne kserokopiarki coraz częściej wyposażone są w rewolucyjną funkcję OCR, która konwertuje skanowany tekst do edytowalnej postaci, dzięki czemu możesz go dowolnie modyfikować, poprawiać literówki i wypełniać na nowo. Ponadto, warto zdecydować się na model taki jak na przykład Develop Ineo +360i, który zeskanowany dokument może zapisać na serwerze, zewnętrznej pamięci USB lub od razu przesłać na wybrany adres e-mail. Taka funkcja jest szczególnie doceniana w biurach, gdzie z kserokopiarki korzysta wielu pracowników.

Oczekujesz bezpiecznego i szybkiego druku w wysokiej jakości?

Choć nadal głównym parametrem branym pod uwagę podczas zakupu, jest szybkość i wydajność wydruku oraz obsługiwany format papieru, to nie należy zapominać o kwestii bezpieczeństwa danych. Zadbaj, aby wybrany przez Ciebie model został wyposażony nie tylko w oprogramowanie chroniące dokumenty, ale i w kontrolę dostępu. W ten sposób uruchomienie urządzenia będzie możliwe tylko po potwierdzeniu swojej tożsamości na przykład za pomocą karty –  w ten sposób łatwo zweryfikujesz osobę, która odpowiada za największe zużycie papieru lub przyczyniła się do wycieku danych z firmy. Producenci dwoją się i troją, aby w swoich kserokopiarkach umieścić jak najwięcej przydatnych funkcji, a jednocześnie zapewnić intuicyjną i prostą obsługę. Jeśli wybierasz tradycyjną, pocztową formę komunikacji z klientami lub partnerami biznesowymi, wybierz model, który umożliwia wydruk na kopertach. Już teraz innowacyjne, szybkie i wydajne urządzenia Sharp, Develop czy Konica Miltona możesz mieć w swoim biurze za zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie! Sprawdź naszą ofertę.