W związku z nauczaniem zdalnym 15 maja 2020 ruszył drugi już nabór wniosków o dofinansowanie zakupu zarówno laptopów, komputerów, tabletów, ale także mobilnego dostępu do internetu, ubezpieczenia sprzętu, oprogramowania, lub innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką.

Samorządy tym razem będą mogły się starać o większe wsparcie niż w poprzedniej odsłonie programu „Zdalna szkoła +”. Szef Ministerstwa Cyfryzacji ogłosił budżet 180 mln złotych przeznaczony na dofinansowanie. Gminy w zależności od kryterium ilości rodzin wielodzietnych otrzymają od 35 do 165 tys. złotych. W załączniku przedstawiamy listę wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z przyporządkowaną kategorią dofinansowania.

Załącznik

Wsparcie nie będzie musiało być adresowane do rodzin wielodzietnych. To gminy będą decydowały dla kogo będzie przeznaczony sprzęt. Zakupione urządzenia mają służyć szkołom także po zakończeniu okresu kwarantanny. Procedura składania wniosków została maksymalnie uproszczona. Już od 16 marca wydatki będą mogły być refinansowane z dofinansowania „Zdalna szkoła”. Minister edukacji Dariusz Piontowski uważa, iż kolejna transza powinna w dużej mierze zniwelować potrzeby, zgłoszone przez samorządy.

 

Link do złożenia wniosku

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Prosimy o kontakt tel. 606287079. Fachowo doradzimy w kwestii doboru sprzętu. Szybko, sprawnie i profesjonalnie!