Większość współczesnych firmy dysponuje zasobami informatycznymi. Są one w mniejszym lub większym stopniu rozbudowane, jednak zawsze wymagają sprawnego zarządzania. Administracja zasobów informatycznych to złożony proces, który wymaga pełnej kontroli nad sprzętem i oprogramowaniem od najniższego do najwyższego poziomu.

Specyfika prac administracyjnych w zakresie zasobów informatycznych

Podstawą procesu administracji zasobami informatycznymi jest pełna kontrola nad sprzętem. Należy wybrać odpowiedni sprzęt, który pozwoli na realizację wszystkich potrzeb firmy. Konieczne jest także opracowanie planu jego optymalnego wykorzystania. Sprzęt powinien być na bieżąco monitorowany pod kątem jego aktualizacji, rekonfiguracji, utylizacji itp. Wraz z upływem czasu niezbędna jest też wymiana starego sprzętu na nowy lub rozbudowa dotychczasowego systemu.

Kolejnym elementem zasobów informatycznych jest oprogramowanie, które również musi być wybrane adekwatnie do zapotrzebowania firmy. Trzeba przy tym zwrócić uwagę nie tylko na niezbędne funkcjonalności oprogramowania, ale i jego legalność, która w razie potrzeby może zostać potwierdzona kluczem, kodem itp. W ramach administrowania zasobami informatycznymi należy przeprowadzać regularne aktualizacje oprogramowania.

Konieczna jest też regularna konserwacja systemu, polegająca na m.in. monitorowaniu obciążeń systemu, wprowadzanie modyfikacji harmonogramu realizacji zadań, zmiany konfiguracji systemu. Bardzo ważnym etapem prac administracyjnych jest też tworzenie kopii zapasowych.

Profesjonalna obsługa informatyczna firm

Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę informatyczną firm. Zarządzamy, monitorujemy i optymalizujemy procesy administracyjne zasobów informatycznych zarówno w mniejszych, jak i większych firmach. Nasi specjaliści dbają o wszelkie kwestie techniczne związane z administrowanie zasobami informatycznymi. Zapewniamy m.in. kompleksową opiekę nad działem IT w firmach i instytucjach, zdalną pomoc i cykliczne prace konserwacyjne wykonywane w siedzibie firmy, diagnostykę i usuwanie wszelkich awarii sieci, LAN, serwerów itd.

Obsługa informatyczna bardzo często wiąże się z obsługą druku/druku kreskowego oraz obsługą urządzeń fiskalnych. Nasi klienci mogą liczyć na naszych specjalistów również w tym zakresie. Dodatkowo zapewniamy kompletny sprzęt IT, a wszystko wspierane jest profesjonalnymi narzędziami i oprogramowaniem.

Doskonałym tego przykładem jest nVision, czyli oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT. Wpływa na bezpieczeństwo danych, chroni dane przed wyniesieniem, monitoruje urządzenia sieciowe, posiada swój system zgłoszeń, czat oraz możliwość pomocy zdalnej. Jest to jeden z wielu przykładów oprogramowania, jakie możemy zapewnić naszym klientom.

Kompleksowe i odpowiedzialne wsparcie informatyczne

Korzystając z naszych usług, możesz liczyć nie tylko na kompleksowe, ale i odpowiedzialne, rzetelne wsparcie. Niektóre przedsiębiorstwa współpracują z różnymi firmami — jedne zapewniają sprzęt IT, inne oprogramowanie itd. Niestety w takich sytuacjach często się zdarza, że w przypadku problemów firmy te zrzucają odpowiedzialność na siebie, zamiast szukać stosownego rozwiązania.

My bierzemy pełną odpowiedzialność za tworzoną infrastrukturę informatyczną. Obsługujemy przedsiębiorstwa kompleksowo, więc w przypadku jakiegokolwiek problemu zgłaszasz się do nas, a nasi specjaliści optymalizują procesy i poprawiają bezpieczeństwo.