Drukarki etykiet to niezwykle wydajne urządzenia, które na pewno sprawdzą się w każdej firmie, bez względu na jej wielkość i profil działalności. Warto postawić na urządzenia od renomowanych producentów, aby mieć pewność, że sprzęt będzie niezawodny, funkcjonalny oraz łatwy w obsłudze. Wyjaśniamy, jak działają drukarki etykiet oraz do czego wykorzystują je firmy na całym świecie.

Termiczne drukarki etykiet

Wybierając idealną drukarkę do etykiet dla swojego biura, spotkasz się z urządzeniami pracującymi w technologii termicznej i termotransferowej. Różnią się one jakością i trwałością wydruku, a zatem z zastosowaniem samej etykiety. Drukarki etykiet, które przygotowują wydruk termiczny, są proste w budowie. Papier wykorzystywany do zadruku, jest powleczony specjalną substancją, która pod wpływem punktowego ciepła ulatnia się, pozostawiając ciemne ślady. W ten sposób zadrukowuje się  etykiety do drukarki termicznej. Taki wydruk jest bardzo wyraźny i czytelny, świetnie sprawdzi się do krótkotrwałych oznaczeń np. na artykułach spożywczych. Warto wiedzieć, że wydruki, które oferuje Zebra drukarka termiczna są jakościowe i idealnie sprawdzają się do codziennego użytku.

Drukarka do etykiet termotransferowych

Jeśli potrzebujesz trwałych wydruków, które nie rozmyją się nawet wtedy, gdy paczka z listem przewozowym nieco zmoknie, to znak, że potrzebna Ci termotransferowa drukarka etykiet samoprzylepnych. Wydruki przygotowane w tej technologii utrzymają swoją czytelność nawet w starciu z wodą, słońcem, czy przypadkowym przetarciem, świetnie sprawdzą się zatem do zastosowań przemysłowych. Drukarka termotransferowa posiada specjalną taśmę/kalkę, która podgrzana przez głowicę przykleja się do etykiety, tworząc w ten sposób jakościowy wydruk.

Uwaga! Nie musisz wybierać jednej technologii, urządzenia dostępne w naszym sklepie oferują zadruk termiczny, jak i termotransferowy. W zależności od zapotrzebowania wybierasz zatem, czy potrzebna Ci trwała etykieta, która przetrwa nawet kilka lat, czy wystarczy Ci tańsze oznaczenie do tymczasowego zastosowania. Pamiętaj, by wyposażyć się w niezbędne materiały eksploatacyjne drukarki termicznej i termotransferowej – wszystkie produkty znajdziesz u nas w atrakcyjnych cenach. Chętnie też doradzimy Ci podczas wyboru urządzenia drukującego!