Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą i świadczy usługi osobom fizycznym, zobowiązywany jest do wystawienia dokumentu sprzedaży w postaci paragonu. Przymus ten wynika z ustawy, którą uchwalono w marcu 2004 roku. Ewidencję sprzedaży można prowadzić za pomocą kasy rejestrującej lub drukarki fiskalnej. Sprawdź, czym jest każde z urządzeń i które lepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Drukarka fiskalna a kasa fiskalna

Kasa czy drukarka fiskalna? Jeśli zastanawiasz się, w które urządzenie wyposażyć własny punkt usługowy, warto poznać różnicę między nimi. Kasa fiskalna to samodzielne urządzenie, którego nie podłącza się do innego sprzętu, a bazę towarów i ich kodów programuje się ręcznie za pomocą klawiatury. To nieskomplikowane urządzenie o niskim poziomie zaawansowania, które znajdziesz w atrakcyjnych cenach. Kasa fiskalna z drukarką sprawdzi się w małych przedsiębiorstwach, na przykład w kwiaciarni, butiku lub warsztacie samochodowym. Bardziej zaawansowanymi urządzeniami są natomiast drukarki fiskalne, są one połączone z zewnętrznym oprogramowaniem, co znacznie poszerza ich funkcjonalność. Nie tylko drukują paragony, ale również rejestrują obrót, przygotowują raporty, a nawet sprawdzają stany magazynowe, co jest szczególnie istotne w tzw. sieciówkach.

Dla kogo drukarki fiskalne?

Drukarki fiskalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli hipermarketów, sieciowych drogerii lub popularnych butików odzieżowych, które posiadają liczne punkty sprzedażowe. Drukarka fiskalna sieciowa pozwala na sprawniejsze zarządzanie towarami oraz wygodniejsze prowadzenie księgowości. Zgodnie z nowelizacją przepisów, które obowiązują od 1 lipca 2022 przedsiębiorca, który umożliwia płatności bezgotówkowe, zobligowany jest do integracji terminala z kasą online. Do tego niezbędna będzie drukarka fiskalna z terminalem. Już teraz sprawdź asortyment naszego sklepu, w którym zgromadziliśmy urządzenia od renomowanych producentów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.