Organizacja pracy biurowej jest kluczowa dla wielu przedsiębiorców. Jednak aby działania pracowników były odpowiednie wydajne i skuteczne, konieczne jest zapewnienie im takich warunków do działania, aby mogli skupić się na pracy. Wśród wspomnianych warunków znajdują się również sprzęty, które są potrzebne do codziennej pracy – na przykład kserokopiarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Jednak nie w każdej firmie zakup takiego urządzenia jest opłacalny czy w ogóle możliwy finansowo. W takiej sytuacji warto skorzystać z wygodnego rozwiązania, jakim jest dzierżawa kserokopiarki. Na czym polega i jakie zalety zapewnia?

Czym jest wynajem kserokopiarki?

Wynajmowanie maszyn biurowych, takich właśnie jak kserokopiarki, staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród wielu przedsiębiorstw. Bardzo często po analizie kosztów okazuje się, że zakup własnego urządzenia jest po prostu nieopłacalny dla przedsiębiorstwa.

Wynajem kserokopiarki to nic innego jak wypożyczenie sprzętu w zamian za comiesięczną opłatę wnoszoną na zasadzie czynszu plus dodatkowej opłaty za kopię (przy czym zdarza się, że niektóre firmy, korzystające z kserokopiarek szczególnie dużo, mogą być zwolnione z czynszu na rzecz opłat za kopie). Jego dokładna wysokość może różnić się znacząco w zależności od takich kwestii jak rodzaj urządzenia, tempo jego pracy, ale również sposób eksploatacji w firmie (m.in. ilość wykonywanych dziennie kopii czy drukowanych dokumentów), a także lokalizacji przedsiębiorstwa. Aby uzyskać konkretną odpowiedź na pytanie „ile kosztuje dzierżawa drukarki” skontaktuj się z nami – to właśnie nasi specjaliści będą w stanie określić stawkę choćby w przybliżeniu. Aby obniżyć koszty, w niektórych punktach można liczyć na wynajem używanego urządzenia.

Kto może korzystać z wynajmu kserokopiarki?

Dzierżawa kserokopiarki to świetne rozwiązanie dla wielu podmiotów. Skorzystać z niego mogą między innymi przedsiębiorstwa, które potrzebują urządzenia wielofunkcyjnego na własny użytek, a zakup takiego sprzętu jest dla nich nieopłacalny. Jednak to świetna opcja nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla uczelni czy szkół, które mogą udostępniać urządzenie studentom czy uczniom, uzyskując z tego niewielkie przychody.

Wynajem to także świetne rozwiązanie dla organizatorów konferencji czy innego rodzaju formalnych spotkań. Podczas nich bardzo często wykorzystuje się możliwość kserowania broszur czy dokumentów, ale jednocześnie – na co dzień taki sprzęt nie jest szczególnie przydatny.

Dlaczego warto korzystać z wynajmu?

Dzierżawa kserokopiarek to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością z wielu względów. Wśród nich można wskazać:

1. Niższe koszty

Wynajem kserokopiarki może być szczególnie korzystną opcją dla firm, które dopiero wchodzą na rynek. W takiej sytuacji ich zdolność kredytowa nie jest zbyt duża, podobnie zresztą jak kapitał, a potrzeby finansowe – ogromne. Dzięki możliwości dzierżawy sprzętu biurowego, przedsiębiorstwo nie tylko ponosi zdecydowanie mniejsze koszty w porównaniu z zakupem urządzeń, ale również zachowuje pełną zdolność kredytową na inne wydatki.

2. Szybki serwis

Niewątpliwą zaletą wynajmu kserokopiarki jest brak zmartwień, jeśli chodzi o serwisowanie urządzenia. Awarie się zdarzają, tym częściej, im intensywniej użytkowany jest sprzęt. Dzierżawiąc maszynę, wyszukiwanie sprawdzonych serwisantów nie leży w gestii przedsiębiorcy – tym zajmują się pracownicy naszej firmy. To nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale również pewność, że zadanie będzie wykonane odpowiednio i w możliwie krótkim czasie. Informacja o tym, w jakim czasie firma wynajmująca urządzenie musi je naprawić jest zazwyczaj zawarta w umowie. Szybkie działanie serwisu oznacza ciągłość pracy przedsiębiorstwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że w razie poważniejszej awarii – dostarczymy urządzenie zastępcze.

3. Dopasowanie do potrzeb

Specjaliści działu cyfryzacjafirm.pl są w stanie doradzić, które urządzenie będzie najlepszym możliwym wyborem. To sprawia, że koszty są odpowiednio dopasowane do faktycznych potrzeb (nie płacimy za sprzęt, z którego nie będziemy korzystać), co wpływa korzystnie również na efektywność pracowników.

4. Wysoka jakość sprzętu

Kserokopiarki, które można wynająć, to urządzenia renomowanych firm min. Konica Minolta, Develop, Canon, Sharp, co oznacza ich niezawodność, prostą obsługę, a także wysoką jakość wydruków czy kopii dokumentów. Dzięki temu w razie konieczności przekazania określonej dokumentacji klientowi – można wręczyć mu dobrej jakości, kolorowy lub monochromatyczny wydruk, który wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy. Dobra jakość urządzeń to również gwarancja tego, że ewentualne awarie będą występować rzadko.

Wynajem kserokopiarek to coraz popularniejsze rozwiązanie, które jest dostępne w naprawdę przystępnych cenach. To opcja, którą powinno rozważyć każde przedsiębiorstwo, gdyż ma zdecydowanie więcej zalet od zakupu własnego urządzenia wielofunkcyjnego do firmy.