Kserokopiarka to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie biuro. Nawet współczesny trend proekologiczny i rozwój elektronicznej dokumentacji nie są w stanie całkowicie wyeliminować kserokopiarek, które stanowią zaawansowane połączenie skanera, kopiarki i drukarki. Papier dla wielu użytkowników nadal jest niezastąpiony podczas nauki lub analizy dokumentów. Jeśli szukasz idealnej kserokopiarki do swojego biura, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Kserokopiarka biurowa

Zastanawiając się, jakie ksero do biura wybrać, należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. Ważne, aby wybrana kserokopiarka nie utrudniała codziennego przemieszczania się, a tym samym nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia Twoich pracowników. Jeśli w swojej firmie obserwujesz duże zużycie papieru na drukowanie dokumentów roboczych, to zadbaj, aby drukarka kserokopiarka umożliwiała druk dwustronny – to rozwiązanie korzystne zarówno dla Twojego portfela, jak i środowiska. Nie bez znaczenia jest także prędkość wydruku – jeśli kserokopiarka w Twojej firmie jest intensywnie eksploatowana, zapewnij swoim pracownikom wydajny sprzęt, którego sprawna praca przełoży się na ich efektywność.

Kserokopiarka kolorowa czy monochromatyczna?

Kolorowe ksero do biura może okazać się zbędnym wydatkiem. Zwykle bowiem dokumenty drukowane są w trybie czarno-białym. Po pierwsze – to oszczędność pieniędzy, po drugie – kolorowe logo na fakturze nie jest konieczne. Jeśli jednak nie możesz z całą pewnością stwierdzić, że druk kolorowy nie będzie Ci potrzebny, to kolorowa drukarka z funkcją ksero będzie lepszym wyborem, dzięki niej niskim kosztem stworzysz katalog ofertowy dla gości, a także wydrukujesz niezbędne certyfikaty i ważne umowy w niezmienionej formie. Kserokopiarka renomowanych marek takich jak Konica Miltona, Sharb czy Develop to gwarancja wysokiej jakości. Nowoczesny, zaawansowany sprzęt to jednak koszt kilkunastu tysięcy złotych. Dla firm z mniejszym budżetem, którym zależy na wysokogatunkowym urządzeniu, rozwiązaniem może być wynajem lub dzierżawa kserokopiarki. Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie możesz wyposażyć swoje biuro w niezbędny sprzęt drukujący i nie martwić się o ewentualny naprawy – tym zajmie się zaufany partner, czyli Cyfryzacjafirm.pl.