Prowadząc nowoczesną placówkę oświatową lub chcąc rozwijać własną firmę, niezbędna jest cyfryzacja procesów realizowanych w przedsiębiorstwie. Zamiast drukować kolejne wersje projektu, czy materiały szkoleniowe dla pracowników, można jest po prostu wyświetlić. Niezwykle pomocny jest w tej kwestii innowacyjny monitor interaktywny. Jaki kupić, na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Monitor interaktywny

Monitor interaktywny to rewolucyjne połączenie tablicy interaktywnej i samego monitora. Działa w oparciu o system Android, ale jest w pełni kompatybilne z systemem Windows. Monitor interaktywny świetnie sprawdza się do pracy grupowej, może sterować nim dotykowo, bezprzewodowo wyświetlać treści z zewnętrznych lub korzystać z wbudowanej wyszukiwarki i dostępu do internetu. Warto zatem zastanowić się, jaki będzie odpowiedni monitor dotykowy? Ceny wahają się bowiem od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jaki monitor interaktywny do szkoły?

Pierwszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając monitory interaktywne dla szkół, jest ich przekątna. Weź pod uwagę liczebność klasy i jej wielkość oraz dostosuj do niej rozmiar monitora. Być może okaże się, że w zupełności wystarczy Ci przekątna 65 cali. Zbyt duży ekran może przytłaczać zebranych, a nawet utrudniać dotykową obsługę urządzenia, czy bezpośrednie wprowadzanie poprawek w projekcie. Jaki monitor interaktywny do szkoły? Do małych sal rekomenduje się przekątną poniżej 65’’, do średnich poniżej 80’’, w dużych pomieszczeniach sprawdzi się natomiast monitor, które przekątna wynosi 84-98’’.

Monitor multimedialny do sal konferencyjnych

Wybierając monitor multimedialny do sal konferencyjnych, zwróć również uwagę na rozdzielczość wyświetlanego obrazu oraz ilość obsługiwanych punktów dotyku – im więcej, tym lepiej, ponieważ więcej osób będzie mogło korzystać z monitora jednocześnie. Monitor interaktywny to świetne narzędzie do telekonferencji, dlatego zadbaj również, by wybrany przez Ciebie model posiadał wysokiej jakości kamerę i głośniki.  Zarówno montaż monitora interaktywnego, jak i jego konfigurację, warto zlecić wykwalifikowanej firmie, która posiada doświadczenie w tym zakresie.