Zakup tuszu do drukarki jest koniecznością, niezależnie od tego, czy drukujesz codziennie w trakcie prac biurowych, czy sporadycznie w domu. Odpowiednie pojemniki z atramentem różnią się od siebie w zależności od modelu urządzenia. Na rynku można znaleźć oryginalne tusze oraz zamienniki. Wymiana trwa jedynie chwilę, dzięki czemu można ponownie kontynuować pracę.

Ile kosztuje kolorowy tusz do drukarki?

Zamienniki tuszy kolorowych są z reguły znacznie tańsze. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż mogą wystarczyć na wykonanie mniejszej ilości kopii, a sama jakość wydruku będzie słabsza. W przypadku tuszy kolorowych mniejsza pigmentacja oznacza gorszy kontrast, co sprawia, że cały wydruk jest mniej czytelny. Dodatkowo nieoryginalne tusze mogą powodować uszkodzenia urządzenia lub przyczynić się do szybszego zużywania podzespołów.

Ile kosztuje czarny tusz do drukarki?

Cena tuszy do drukarek może się różnić w zależności od modelu. Najkorzystniejsze rozwiązanie oferują te drukarki biurowe, które mają pojemniki z każdym kolorem osobno. Dzięki temu można napełnić dany kartridż w każdej chwili. Taki system napełniania oferują na przykład modele marki Epson czy Brother. Wydajność takich urządzeń jest wyższa, a koszt eksploatacji niższy. Koszt czterech butelek z kolorami CMYK (Cyjan, Magenta, Yellow, Black, co odpowiada kolejno niebieskiemu odcieniowi, fuksji, żółtemu i czarnemu kolorowi) wynosi około 100 zł.

W przypadku urządzeń takich marek jak Canon czy HP pojemniki z tuszem kolorowym i czarnobiałym stanowią dwa odmienne moduły. Takie produkty są droższe w porównaniu z oddzielnymi, napełnianymi pojemnikami. Sama wymiana również jest łatwa – wystarczy usunąć zużyty produkt i włożyć w jego miejsce nowy tusz. Jeśli natomiast zastanawiasz się, ile kosztuje tusz do drukarki laserowej, wiedz, że urządzenie wykorzystujące technologię laserową zasilane jest nie przez tusze, lecz tonery. W drukarkach laserowych tonery mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podobnie jak w przypadku atramentowych modeli cena będzie zależna od miejsca, w którym kupujesz.

Jak dobrać tusz do drukarki?

Zwykle producent na odpakowaniu urządzenia umieszcza informacje dotyczące tego, jaki tusz będzie odpowiedni. Postaw na wysokiej klasy produkty, które nie zaszkodzą urządzeniu. Możesz wybrać produkty w ekonomicznych wielopakach. Dzięki temu można znacząco zaoszczędzić, a zapas produktu będzie zawsze pod ręką. To szczególnie ważne szczególnie u klientów biznesowych, którzy codziennie kserują lub drukują wiele kopii.

Cena tuszu do drukarki zależy również od miejsca, w którym kupujesz artykuły biurowe. Warto postawić na profesjonalną hurtownię, która oferuje produkty w atrakcyjniejszych cenach niż w przypadku supermarketów, czy sklepów z elektroniką. Warto wybierać korzystne cenowo rozwiązana!