Prowadząc własną działalność gospodarczą, jesteś zobowiązany rejestrować wszystkie transakcje sprzedażowe. Zgodnie ze zmieniającymi się przepisami prawa, coraz mniej przedsiębiorców może korzystać ze zwolnień z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Jeśli zatem sprzedajesz produkty lub świadczysz usługi na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, musisz posiadać kasę fiskalną. Sprawdź, z jakimi kosztami musisz się liczyć.

Kasa fiskalna cena

Sama kasa fiskalna to wydatek rzędu 1 500 – 2 500 zł. Wybierają model, należy wziąć pod uwagę specyfikę własnej pracy i funkcje, które pozwolą pracownikom na usprawnienie codziennych obowiązków.  Jeśli zatem pracujesz w terenie, na przykład jako fryzjerka dojeżdżająca do klienta lub świadczysz usługi hydrauliczne w prywatnych domach, najlepsze będą mobilne kasy fiskalne. Ceny tych urządzeń również oscylują wokół 1,5 – 2,5 tys. zł, ale wyróżniają je kompaktowe rozmiary, dzięki czemu bez problemu możesz wsunąć je do służbowej torby. Zgodnie z obowiązującym prawem od stycznia 2020 roku w kolejny branżach musiała pojawić się kasa fiskalna online. Cena tych urządzeń od renomowanych producentów takich jak Polsnet czy Elzab również nie nadwyręży Twojego budżetu w porównaniu do tradycyjnych modeli – poza tym możesz liczyć na dofinansowanie zakupu przez Ministerstwo Finansów.

Kasa fiskalna to nie wszystko

Współcześnie podstawą funkcjonowania prężnego biznesu jest możliwość realizacji płatności bezgotówkowych. Coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę. Jeśli wybrałeś już kasy fiskalne do swojego sklepu, niezbędne będą również terminale płatnicze. Jeśli rezygnujesz z możliwości płacenia kartą lub blikiem w swoim punkcie, automatycznie zamykasz się na spory segmentów potencjalnych klientów, gotowych skorzystać z Twojej oferty. Na uwagę zasługuje kasoterminal Posnet Pospay, czyli kasa fiskalna, terminal płatniczy i aplikacja płatnicza w jednym! Prowadź swój biznes wygodnie i mobilnie. Chcesz wybrać kasę fiskalną, która najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie i zapewni Ci zgodność z literą prawa? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci wybrać urządzenie idealne.