Kserokopiarka to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie biuro. Każdy dział korzysta bowiem z funkcji drukowania, skanowania i kserowania. Gdzie zatem należy ustawić sprzęt, aby każdy pracownik miał do niego wygodny dostęp? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek oraz sprytne narzędzie, które pozwoli Ci wyznaczyć najlepsze miejsce dla kserokopiarki.

Kserokopiarka biurowa

Kserokopiarka wielofunkcyjna to sporych rozmiarów urządzenie, zatem należy zapewnić jej wystarczająco dużo miejsca. Weź pod uwagę, że każdy model może posiadać rozkładane na różne strony elementy, których rozmiar także należy wziąć pod uwagę. Pamiętaj także, aby zapewnić dostęp do drukarki z kilku stron, będzie to pomocne zarówno podczas codziennej pracy, jak i podczas awarii, gdy na miejsce przyjedzie serwis kserokopiarki. Ponadto sprzęt nie powinien być narażony na stałe działanie promieni słonecznych, może to wpłynąć na żywotność i jakość wydruku, jaką oferuje zarówno kserokopiarka laserowa kolorowa A3 czy A4, jak i atramentowa. Unikaj także stawiania kserokopiarki obok biurka jednego z pracowników. Jest to urządzenie zasilane energią elektryczną, ponadto nieustanny dźwięk jego obsługi stanowi uciążliwy czynnik. Jeśli jednak posiadasz małe biuro i kserokopiarka musi znajdować się w pomieszczeniu, w którym znajdują się stanowiska pracy, postaw na ciche urządzenie. Sprawdź ofertę Cyfryzacja Firm i skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepszą kserokopiarkę w wyjątkowo korzystnej cenie.

Kserokopiarka kolorowa – diagram spaghetti

Nowoczesna, wielofunkcyjna kserokopiarka korzystnie wpływa na wydajność pracowników. Jeśli jednak nie chcesz zbytnio nadwyrężać budżetu swojej firmy, postaw na wysokiej jakości kserokopiarki poleasingowe, które znajdziesz w naszej ofercie. Zastanawiasz się, gdzie postawić urządzenie? Opracuj diagram spaghetti. To japońska metoda, która polega na tym, że na planie biura nanosi się trasy, które pokonują pracownicy, aby coś wydrukować lub zeskanować. W ten sposób sprawdzisz, kto korzysta ze sprzętu najczęściej oraz określisz miejsce, w którym powinna się znaleźć kserokopiarka, aby każdy miał do niej wygodny dostęp.