Duże przedsiębiorstwo wymaga zaawansowanego zarządzania. Pracowników jest często tak wiele, że sami się nie rozpoznają, tymczasem realizowane przez nich procesy przenikają się, tworząc całość. Konieczne jest zatem wdrożenie sytemu, który uporządkuje i zespoli pracę całego zespołu. Służy do tego system klasy ERP. Dopiero wtedy, gdy pracownicy do dyspozycji mają te same, zmieniające się w czasie rzeczywistym dane, można mówić o efektywnym zarządzaniu. Sprawdź, co to system ERP?

System ERP definicja

System ERP definicja (ang. Enterprise Resource Planning) – zaawansowany produkt, który wspiera codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. To właśnie w nim planuje się zasoby firmy, wprowadza i przetwarza dane wszystkich działów, które tworzą organizację. Oznacza to, że z tego samego systemu korzysta zarówno kierownik magazynu, jak i księgowa, czy pracownik Działu Zakupów. Różnica polega natomiast na różnicowaniu nadanych uprawnień, dzięki czemu każdy ma do dyspozycji dokładnie takie dane, jakich potrzebuje do realizacji swoich obowiązków.

Do czego służy system ERP?

System ERP zapewnia płynny przepływ informacji, dzięki czemu współpraca między działami zostaje usprawniona, a pracownicy zawsze mają dostęp do aktualnych danych. Do czego służy system ERP w praktyce? Księgowa może sprawdzić status przyjęcia towaru w magazynie bez konieczności kontaktowania się z pracownikami tamtego działu. Równie dobrze pracownicy Działu Zakupów mogą sprawdzić w systemie, czy zaległa faktura, o którą pyta dostawca, została już opłacona i to bez konieczności wizyty w dziale księgowości.

Obsługa systemu ERP

Sprawnie działający system ERP to obecnie podstawa każdego przedsiębiorstwa, które pragnie rozwijać się, ograniczać koszty i optymalizować procesy wewnątrz firmy. Konieczna jest zatem profesjonalna obsługa systemów ERP. Zarówno wdrożeniem, dostosowaniem systemu do potrzeb organizacji, jak i rozwiązywaniem ewentualnych problemów z oprogramowaniem zajmie się zespół specjalistów Cyfryzacji Firm, który od lat wspiera przedsiębiorstwa z różnych branż, oferując im kompleksowe wdrożenie nowoczesnych narzędzi, które usprawnią funkcjonowanie ich przedsiębiorstwa.