Jak wyobrażasz sobie pomieszczenie, w którym przebywa kilkunastu, a może i kilkudziesięciu pracowników/uczniów, którzy korzystają z komputerów? Jeśli wyobraźnia podsuwa Ci wizję szumiących urządzeń, ciasnych biurek i jednostki stacjonarnej, która zajmuje przestrzeń obok nóg, to znak, że nie miałeś okazji poznać pracy w pracowni terminalowej. Wyjaśniamy, co ją wyróżnia.

Pracownia terminalowa co to?

Pracownia terminalowa co to? Jest to innowacyjne rozwiązanie, które poprawia komfort pracy w szkolnej sali informatycznej lub w biurze. Każdy użytkownik do dyspozycji ma tylko monitor, klawiaturę, myszkę i cichy terminal. W całej sali jest tylko jeden komputer centralny, który pełni rolę serwera. Możliwość nadzorowania w ten sposób pracy pozostałych użytkowników np. uczniów to ogromna wygoda, którą wyróżnia się pracownia terminalowa. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Chwalą je sobie przede wszystkim placówki edukacyjne, których wychowankowie korzystają z różnorodnych narzędzi informatycznych. Wówczas nie jest konieczna osoba instalacja niezbędnego programu na każdym komputerze, nie trzeba również przesyłać plików oddzielnie do każdego użytkownika. Monitory z terminalem pełnią bowiem rolę podrzędnych stanowisk pracy, których działanie koordynuje wspomniany już komputer centralny. Warto zdecydować się na tak innowacyjne i poprawiające jakość nauki systemy multimedialne dla szkół. Instalacja i konfiguracja takiego rozwiązania zostanie szybko i sprawnie przeprowadzona przez specjalistów z zespołu Cyfryzacja Firm. Dzięki temu wszyscy uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji innowacyjne urządzenia gotowe działać intuicyjnie i niezawodnie.

Zalety pracowni terminalowej

Wyróżnia się różnorodne zalety pracowni terminalowej. Oprócz cichej pracy bez konieczności radzenia sobie z plątaniną kabli, należy podkreślić również, że takie rozwiązanie wyróżnia się niskimi kosztami wdrożenia oraz utrzymania. W placówkach oświatowych istotny jest również pobór energii elektrycznej. Energochłonność w przypadku pracowni jest niezwykle niska w porównaniu z tradycyjnymi, w pełni niezależnymi stanowiskami pracy. Wiesz już, do czego służy pracownia terminalowa, w takim razie czas wdrożyć ją w swojej firmie lub placówce oświatowej. Masz pytania? Skontaktuj się z nami.