Jak otrzymać dofinansowanie MEN na pracownie przyrodnicze?

MEN ogłosiło kryteria podziału rezerwy oświatowej na rok 2020 na dofinansowanie dla samorządów na zakup pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia, fizyka). W tym roku zostanie rozdysponowanych około 80 mln zł. Dofinansowanie w 100% realizowane jest bez wkładu szkoły i gminy. Składanie wniosków trwa do 29 maja 2020 r.

Kto może ubiegać się o otrzymanie dofinansowania?

 1. Publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne lub JST.
 2. Placówki, które mają lub będą mieć od 01.09.2020 r. w ramach struktury klasę VII lub VIII (dotyczy przedmiotów fizyka i chemia) oraz klasę VII lub VIII (dotyczy przedmiotów fizyka i chemia)klasę V (dotyczy przedmiotów geografia i biologia).
 3. Szkoły, które nie są szkołą zorganizowaną w podmiocie leczniczym.
 4. Szkoły podstawowe, które do 31.08.2019 nie miały w ramach struktury oddziałów gimnazjalnych (po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową lub włączeniu gimnazjum w struktury szkoły podstawowej) oraz, które nie funkcjonowały w ramach zespołu z gimnazjum.
 5. Placówki, które nie skorzystały ze środków finansowych na to zadanie z rezerwy w latach 2018-2019.

Pobierz wniosek

Cyfrowe laboratoria przyrodnicze

LabDisc UniwersalnyLabDisc

Jednym z wariantów cyfrowych laboratoriów przyrodniczych jest produkt pod nazwą LabDisc wydany przez firmę Globisens. Jest to cała gama urządzeń mobilnych w formie dysku o średnicy (13,2cm), które umożliwiają na wykonywanie podstawowych lub rozbudowanych doświadczeń w zakresie przedmiotów przyrodniczych (fizyka, chemia, geografia, biologia).

Same dyski mają wbudowane czujniki umożliwiające przeprowadzanie badań. Dla przykładu LabDisc Uniwersalny jest wyposażony w 13 czujników pozwalających na przeprowadzenie podstawowych doświadczeń w zakresie biologii i chemii. Doskonale nadaje się do precyzyjnych pomiarów w szkole ponadpodstawowej oraz na lekcje przyrody w młodszych klasach. Klienci, którzy zdecydują się na zakup tego urządzenia otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie po zarejestrowaniu produktu.

 

LabDisc Uniwersalny może wykonywać pomiary takie jak: pomiar jasności światła, temperatury, ciśnienia, pH, Labdisc BioChemodległości, poziomu hałasu, wilgotności, fali dźwiękowej, napięcia i natężenia prądu, współrzędnych GPS ( możliwość naniesienia na Mapy Google) oraz prędkości. Wszystkie te dane zapisywane są w wewnętrznej pamięci urządzenia. Wyniki tych pomiarów można odczytać na wyświetlaczu dysku lub dzięki oprogramowaniu GlobiLab na komputerze. Ponadto przedstawiony dysk można uzupełnić czujniki zewnętrzne jak np. czujnik pomiaru pojemności płuc lub czujnik pomiaru stężenia CO2.

Dostępne są również dyski  LabDisc BioChem, LabDisc Fizyka, LabDisc Środowisko, które pozwolą nam na zaawansowane doświadczenia z danego przedmiotu.

Kup online

Einstein Tablet+3

Tablet Einstein+3Tablet Einstein+3 ma wbudowanych 10 czujników pozwalających na pomiary: światła, UV, tętna, temperatury, przyśpieszenia, dźwięku, mikrofon, GPS oraz barometr. Tablet posiada cztery porty do podłączenia czujników zewnętrznych, dzięki którym można przeprowadzać zaawansowane doświadczenia zarówno w klasie jak i poza nią. Ponadto dzięki Einstein Splitter liczbę portów do podłączenia czujników zewnętrznych można podwoić i analizować najbardziej rozbudowane doświadczenia. Tablet potrafi przetworzyć nawet 100 000 próbek na minutę, posiada darmowe oprogramowanie MiLab oraz Activity Maker.

Kup online

Dostępne w ofercie są również zestawy produktów do wyposażenia pracowni:

Zestaw Fizyka Zestaw Biologia Zestaw Chemia
 • Monitor Avtek Touchscreen 5 Lite 65 – monitor dotykowy o przekątnej 65″
 • 4 x Einstein Tablet+3 – tablet z 10 wbudowanymi czujnikami z możliwością rozbudowania.
 • 4 x Pakiet czujników Einstein Fizyka+
 • Monitor Avtek Touchscreen 5 Lite 65 – monitor dotykowy o przekątnej 65″
 • 4 x Einstein Tablet+3 – tablet z 10 wbudowanymi czujnikami z możliwością rozbudowania.
 • 4 x Pakiet czujników Einstein Biologia+
 • Monitor Avtek Touchscreen 5 Lite 65 – monitor dotykowy o przekątnej 65″
 • 4 x Einstein Tablet+3 – tablet z 10 wbudowanymi czujnikami z możliwością rozbudowania.
 • 4 x Pakiet czujników Einstein Chemia+

Monitor interaktywny

Monitor interaktywny AVTEK TouchScreen 5

Monitor interaktywny AVTEK TouchScreen 5Wykład, prezentacja lub lekcja – jest idealnym towarzyszem podczas każdego spotkania. Nowa generacja modułu Android oferuje szybsze podzespoły i wyższą wersję systemu operacyjnego. Wbudowana aplikacja do bezprzewodowego przesyłania obrazu pozwala na połączenie z 8 komputerami lub urządzeniami mobilnymi na raz i wyświetlanie do czterech obrazów jednocześnie. Monitory TouchScreen 5 są w całości przygotowane do obsługi rozdzielczości 4K/UHD. Za wyświetlanie obrazu odpowiada zaawansowany panel o rozdzielczości 3840 x 2160 i odświeżaniu 60Hz. Narzędzie do głosowania wywoływane z dostępnego na każdym źródle podręcznego paska skrótów pozwala na zadanie dowolnego pytania, zebranie odpowiedzi i ich szybkie omówienie. Nowa wersja narzędzia do nanoszenia notatek wyposażona jest w dodatkowe elementy pomagające w prezentacjach i lekcjach np. stoper, minutnik, reflektor i system do głosowania.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!
1. Prosimy o kontakt: 606287079
2. Fachowo doradzamy w kwestii doboru sprzętu
3. Przygotowujemy załącznik nr 4a
4. Przesyłamy załącznik nr 4a na adres mailowy dyrektora szkoły
5. Dyrektor drukuje, podpisuje i składa załącznik nr 4a zgodnie z wytycznymi JST

Szybko, sprawnie i profesjonalnie!